Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu PSSE Zawiercie Logo Fundusze Europejskie, Unia Europejska
Oświata Zdrowotna
Sprawozdania z realizacji programów

AKwestionariusz ankiety dla szkolnego koordynatora IV edycja ARS

AAnkieta dla ucznia IV edycja ARS

AInformacja z realizacji programu 'Czyste Powietrze Wokół Nas'

ASprawozdanie z realizacji akcji edukacyjnej 'Szkoła Czystych Rąk'

ASprawozdanie z realizacji projektu 'Smak życia czyli debata o dopalaczach'

ASprawozdanie z realizacji kampanii 'Znamię! Znam je?'

ASprawozdanie z realizacji programu 'Podstępne WZW'

AInformacja z realizacji programu 'ARS, Czyli Jak Dbać O Miłość?'

ASprawozdanie z realizacji programu edukacyjnego 'Żywienie na wagę zdrowia'

ASprawozdanie z realizacji programu Wybierz życie - Pierwszy krok

 

Barszcz Sosnowskiego
(30.06.2017)


Barszcz Sosnowskiego jest jednym z najbardziej niebezpiecznych gatunków roślin w Polsce. Stanowi on ogromne zagrożenie dla ludzi, jest inwazyjny i bardzo trudny do zwalczenia ze względu na niezwykłą plenność.

Kontakt bezpośredni z jakąkolwiek częścią rośliny powoduje poparzenia skóry, które w przeciwieństwie do poparzeń termicznych, są bardziej bolesne, mogą prowadzić do powstania głębokich ran oraz długotrwałych przebarwień skóry. Także wdychanie olejków eterycznych, które są szczególnie lotne w upalne dni, może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Więcej ...
 

BEZPIECZNE WAKACJE''.
(23.06.2017)

Kliknij na obrazku aby powiększyć

Więcej ...
 

BEZPIECZNE WAKACJE''.
(23.06.2017)

Kliknij na obrazku aby powiększyć

Więcej ...
 

''BIEG PO ZDROWIE''
(06.06.2017)


W dniu 02.06.2017 r. w parku miejskim w Zawierciu odbył się ''Bieg po zdrowie''. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zawierciu przeprowadzili pogadanki, rozmowy kierowane.

Więcej ...
 

TYTOŃ ZAGRAŻA NAM WSZYSTKIM
(06.06.2017)


W dniu 31.05.2017 r. w Zakładzie Opieki Zdrowotnej Zdzisław Graca Poradnia Medycyny Rodzinnej w Pilicy przeprowadzono akcję profilaktyczną ''Tytoń zagraża nam wszystkim''.

Więcej ...
 

SZKOLENIE MAM ŚWIADOMOŚĆ JAK BYĆ ZDROWYM W STAROSTWIE POWIATOWYM W ZAWIERCIU
(05.06.2017)


W dniu 11 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się szkolenie w ramach kampanii społecznej ''Mam świadomość jak być zdrowym''. Kampania Społeczna jest inicjatywą Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Honorowy patronat nad kampanią objął Starosta Zawierciański.

Więcej ...
 

AKCJA PROFILAKTYCZNA W ZESPOLE SZKÓŁ W PILICY
(12.05.2017)


W dniu 27.04.2017 r. w Zespole Szkół w Pilicy odbył się Dzień Profilaktyki. Uczniowie Gimnazjum (12 osób) brali udział w Konkursie HIV/AIDS. Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych pracownik PSSE w Zawierciu przeprowadził prelekcję dotyczącą profilaktyki zakażeń wirusem HIV i zachorowań na AIDS. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali broszury i zakładki dotyczące powyższej tematyki.

Więcej ...
 

AKCJA PROFILAKTYCZNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ WE WŁODOWICACH
(12.05.2017)


W dniu 21.04.2017 r. w Szkole Podstawowej we Włodowicach odbyła się akcja profilaktyczna. Uczniowie klasy czwartej przedstawili referat omawiający w przystępny sposób problem depresji: czym jest, kogo dotyka, jak jej zapobiegać i jak ją leczyć. W przedstawieniu prozdrowotnym ''Jeśli zdrowo żyć pragniemy, zastanówmy się co jemy'' zainscenizowanym na podstawie bajki o czerwonym kapturku, uczniowie przedstawili zasady racjonalnego odżywiania, znaczenia sposobu odżywiania dla zdrowia i rozwoju organizmu.

Więcej ...
 

''DEPRESJA - POROZMAWIAJMY O NIEJ'' - AKCJA PROFILAKTYCZNA
(11.05.2017)


W dniu 12.04.2017 r. w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu przeprowadzono zajęcia warsztatowe skierowane do uczniów gimnazjum. W edukacji wzięło udział 26 osób, a dotyczyła ona tematu przewodniego tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia ''Depresja - porozmawiajmy o niej'', a także profilaktyki antytytoniowej, promocji szczepień ochronnych. Przeprowadzono wykład, pokaz prezentacji multimedialnej, pogadankę.

Więcej ...
 
Wszystkie wiadomości ...

Walidacja strony: XHTML 1.0, CSS. Kontakt: informatyk.