Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu PSSE Zawiercie Logo Fundusze Europejskie, Unia Europejska
Oświata Zdrowotna
Sprawozdania z realizacji programów

AKwestionariusz ankiety dla szkolnego koordynatora IV edycja ARS

AAnkieta dla ucznia IV edycja ARS

AInformacja z realizacji programu 'Czyste Powietrze Wokół Nas'

ASprawozdanie z realizacji akcji edukacyjnej 'Szkoła Czystych Rąk'

ASprawozdanie z realizacji projektu 'Smak życia czyli debata o dopalaczach'

ASprawozdanie z realizacji kampanii 'Znamię! Znam je?'

ASprawozdanie z realizacji programu 'Podstępne WZW'

AInformacja z realizacji programu 'ARS, Czyli Jak Dbać O Miłość?'

ASprawozdanie z realizacji programu edukacyjnego 'Żywienie na wagę zdrowia'

ASprawozdanie z realizacji programu Wybierz życie - Pierwszy krok

 

BEZPIECZNE WAKACJE 2017 - ''KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO - W WAKACJE''

Akcje profilaktyczne skierowane do uczestników wypoczynku letniego w powiecie zawierciańskim
(01.09.2017)

W lipcu 2017 roku pracownicy PSSE w Zawierciu prowadzili edukację zdrowotną skierowaną do uczestników wypoczynku, kadry opiekunów w obiektach hotelowych, harcerskich bazach obozowych w powiecie zawierciańskim: w Przyłubsku, Podlesicach, Hucisku, Hutkach - Kankach, Morsku oraz wypoczynku w miejscu zamieszkania. Tematyka prelekcji, pogadanek, warsztatów dydaktycznych dotyczyła zachowań prozdrowotnych i obejmowała:

- profilaktykę dotyczącą uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych,

- profilaktykę HIV/AIDS,

- profilaktykę chorób zakaźnych (w tym zakażeń meningokokami), chorób przenoszonych przez kleszcze, chorób odzwierzęcych, chorób przenoszonych drogą pokarmową, chorób nowotworowych,

- bezpieczne korzystanie z promieni słonecznych i promieniowania UV,

- racjonalne stosowanie antybiotyków,

- promocję szczepień ochronnych,

- racjonalne odżywianie w okresie wzmożonej aktywności fizycznej.

- bezpieczeństwo wypoczynku nad wodą,

- promocję bezpiecznych zachowań na drodze, z uwagi na wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Do kadry opiekunów i grupy uczestników wypoczynku letniego w wieku 13-18 lat skierowano działania edukacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień i przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania psychoaktywnych środków zastępczych w środowisku młodzieży. Przeprowadzono pogadanki, rozmowy indywidualne, udzielano porad, zwracano uwagę na problemy zdrowotne i społeczne wynikające z korzystania z dopalaczy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się narko i alkogogle, przez założenie których uczestnicy akcji mogli zobaczyć jak postrzega otoczenie i jakie są reakcje osoby nietrzeźwej lub będącej pod wpływem narkotyków. Wyeksponowano i przekazano materiały informacyjno - edukacyjne (ulotki, broszury, zakładki, plakaty).

Wyeksponowano i przekazano materiały informacyjno - edukacyjne (banner ''Stop dopalaczom Uwaga! Nowe narkotyki'', ulotki, broszury, zakładki, plakaty, znaki zakazu palenia tytoniu). Do kadry opiekunów i grupy uczestników wypoczynku letniego w wieku 13-18 lat skierowano działania edukacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień i przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania psychoaktywnych środków zastępczych w środowisku młodzieży. Wykorzystano narko i alko gogle - po ich założeniu młodzież mogła zobaczyć, jak postrzega otoczenie osoba po zażyciu narkotyków lub pod wpływem alkoholu. Przeprowadzono pogadanki, rozmowy indywidualne, udzielano porad, zwracano uwagę na problemy zdrowotne i społeczne wynikające z korzystania z dopalaczy. Zwiększano wiedzę w zakresie wpływu palenia tytoniu (czynnego i biernego) na zdrowie i prawidłowy rozwój organizmu. W akcjach profilaktycznych ogółem wzięło udział 893 osób. Edukacja zdrowotna dotycząca bezpiecznych zachowań, promowanie stylu życia wolnego od używek zostały przyjęte przez uczestników wypoczynku z dużym zainteresowaniem.

Więcej ...
 

ŻÓŁTACZKA POKARMOWA

- wirusowe zapalenie wątroby typu A
(22.08.2017)

Kliknij na obrazku aby powiększyć

Więcej ...
 

PEDIKULOZA

- czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie
(25.07.2017)

Kliknij na obrazku aby powiększyć

Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi materiałami dotyczącymi pedikulozy

APDF - Pedikuloza

Więcej ...
 

Barszcz Sosnowskiego
(30.06.2017)


Barszcz Sosnowskiego jest jednym z najbardziej niebezpiecznych gatunków roślin w Polsce. Stanowi on ogromne zagrożenie dla ludzi, jest inwazyjny i bardzo trudny do zwalczenia ze względu na niezwykłą plenność.

Kontakt bezpośredni z jakąkolwiek częścią rośliny powoduje poparzenia skóry, które w przeciwieństwie do poparzeń termicznych, są bardziej bolesne, mogą prowadzić do powstania głębokich ran oraz długotrwałych przebarwień skóry. Także wdychanie olejków eterycznych, które są szczególnie lotne w upalne dni, może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Więcej ...
 

BEZPIECZNE WAKACJE''.
(23.06.2017)

Kliknij na obrazku aby powiększyć

Więcej ...
 

BEZPIECZNE WAKACJE''.
(23.06.2017)

Kliknij na obrazku aby powiększyć

Więcej ...
 

''BIEG PO ZDROWIE''
(06.06.2017)


W dniu 02.06.2017 r. w parku miejskim w Zawierciu odbył się ''Bieg po zdrowie''. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Zawierciu przeprowadzili pogadanki, rozmowy kierowane.

Więcej ...
 

TYTOŃ ZAGRAŻA NAM WSZYSTKIM
(06.06.2017)


W dniu 31.05.2017 r. w Zakładzie Opieki Zdrowotnej Zdzisław Graca Poradnia Medycyny Rodzinnej w Pilicy przeprowadzono akcję profilaktyczną ''Tytoń zagraża nam wszystkim''.

Więcej ...
 

SZKOLENIE MAM ŚWIADOMOŚĆ JAK BYĆ ZDROWYM W STAROSTWIE POWIATOWYM W ZAWIERCIU
(05.06.2017)


W dniu 11 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyło się szkolenie w ramach kampanii społecznej ''Mam świadomość jak być zdrowym''. Kampania Społeczna jest inicjatywą Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Honorowy patronat nad kampanią objął Starosta Zawierciański.

Więcej ...
 
Wszystkie wiadomości ...

Walidacja strony: XHTML 1.0, CSS. Kontakt: informatyk.