Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu PSSE Zawiercie Logo Fundusze Europejskie, Unia Europejska
Oświata Zdrowotna
Sprawozdania z realizacji programów

Awzór sprawozdania ''Klub zdrowego przedszkolaka''

AAnkieta dla nauczyciela II edycja Bieg po zdrowie

AKwestionariusz ankiety dla szkolnego koordynatora V edycja ARS

AAnkieta dla ucznia V edycja ARS

ASprawozdanie z realizacji projektu 'Smak życia czyli debata o dopalaczach'

ASprawozdanie z realizacji kampanii 'Znamię! Znam je?'

ASprawozdanie z realizacji programu 'Podstępne WZW'

AInformacja z realizacji programu 'ARS, Czyli Jak Dbać O Miłość?'

ASprawozdanie z realizacji programu Wybierz życie - Pierwszy krok

 

Światowy Dzień Zdrowia 2018
(19.03.2018)


W 1948 roku powstała Światowa Organizacja Zdrowia. W celu upamiętnienia tego dnia organizowany jest Światowy Dzień Zdrowia, który co roku ma inny temat przewodni.

''Zdrowie dla wszystkich'' to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018 r.

''Zdrowie dla wszystkich'' to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC). Stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu to ideał, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie.

''Nikt nie powinien wybierać między śmiercią a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia. ''

- Co najmniej połowa ludzi na świecie nie jest obecnie w stanie uzyskać niezbędnych usług zdrowotnych.

- Prawie 100 milionów ludzi jest zmuszanych do skrajnego ubóstwa, przetrwania za jedyne 1,90 USD lub mniej dziennie, ponieważ muszą płacić za usługi zdrowotne z własnej kieszeni.

- Ponad 800 milionów ludzi (prawie 12% światowej populacji) wydaje co najmniej 10% swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne dla siebie, chorego dziecka lub innego członka rodziny. W budżecie domowym takie wydatki traktowane są jako ''katastrofalne wydatki''.

- Pokrywanie katastrofalnych wydatków na opiekę zdrowotną jest problemem globalnym. W bogatszych krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej i niektórych częściach Azji, które osiągnęły wysoki poziom dostępu do usług zdrowotnych, coraz więcej osób wydaje co najmniej 10% swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne.

Więcej ...
 

INFORMACJA O SZCZEPIENIACH
(15.03.2017)

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu informuje o bezpłatnych szczepieniach dla dzieci z roczników 2013-2016 przeciwko pneumokokom.

Więcej informacji - darmowe szczepienia dla dzieci z rocznikow 2013-2016 przeciwko pneumokokom

Więcej ...
 

Akcje profilaktyczne w przychodniach lekarskich w Kroczycach i Włodowicach
(19.02.2018)


W dniu 19.02.2018 r. w Centrum Medycznym NZOZ ''VITAMED'' w Zawierciu oraz w dniu 23.02.2018 r. w Przychodni ''Medyk'' w Poradni Lekarza POZ we Włodowicach i Poradni Ogólnej SP ZOZ ''SKALMED'' w Kroczycach pracownicy PSSE w Zawierciu przeprowadzili akcje profilaktyczne skierowane do pacjentów i pracowników poradni. Edukacja zdrowotna obejmowała profilaktykę chorób przenoszonych drogą płciową, chorób nowotworowych. Wskazywano na znaczenie wykonywania badań profilaktycznych w walce z nowotworami, jako skuteczny sposób na wczesne wykrycie raka. Zwracano uwagę na szkodliwość używania środków psychoaktywnych, w tym ''dopalaczy'', alkoholu, palenia tytoniu. Promowano wykonywanie szczepień ochronnych jako najskuteczniejszy i najbardziej efektywny sposób zapobiegania wielu chorobom zakaźnym, racjonalne, odpowiedzialne przyjmowanie antybiotyków. Prowadzone były pogadanki, rozmowy kierowane, dystrybucja plakatów, ulotek. W akcjach wzięło udział 95 osób.

Więcej ...
 

Akcja profilaktyczna w Poradni dla Dzieci
(09.02.2018)


W dniu 09.02.2018 r. w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Poradni dla Dzieci w Zawierciu odbyła się akcja prozdrowotna. Prowadzono działania informacyjno - edukacyjne w ramach Kampanii społecznych ''Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu'', ''Mam czas rozmawiać'', ''Zaszczep w sobie chęć szczepienia'' oraz akcji ''Badam się mam pewność''. Z uczestnikami spotkania: rodzice i opiekunowie dzieci, młode kobiety, kadra medyczna, prowadzono rozmowy w zakresie:

Więcej ...
 

BEZPIECZNE FERIE
(24.01.2018)

Kliknij na obrazku aby powiększyć

Więcej ...
 

Konkurs wiedzy na temat HIV i AIDS w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pilicy
(22.01.2018)


W dniu 22.01.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Pilicy odbył się konkurs wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji dla osób zakażonych HIV i chorych na AIDS, kształtowanie świadomości wpływu własnego postępowania na stan swojego zdrowia. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru. Poziom wiedzy świadczył o rzetelnym przygotowaniu uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów: klasowego, szkolnego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali materiały edukacyjne: broszury i zakładki. Zorganizowany konkurs łączy się z kampanią edukacyjną Krajowego Centrum ds. AIDS ''Mam czas rozmawiać'' promującą dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV.

Więcej ...
 

XXVI edycja OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
(15.12.2017)


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble:

- szkolny, czyli podstawowy,

- rejonowy,

- okręgowy (inaczej wojewódzki)

- centralny, czyli finał.

Więcej ...
 

Wojewódzki projekt pn. ''Klub zdrowego przedszkolaka''
(07.12.2017)


W dniu 07.12.2017 r. w MOK ''Centrum'' im. A. Mickiewicza w Zawierciu Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna zorganizowała szkolenie dotyczące wojewódzkiego projektu pn. ''Klub zdrowego przedszkolaka''. Głównym celem projektu jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych. Cele szczegółowe obejmują:

- zwrócenie szczególnej uwagi na walory odżywcze i zdrowotne owoców, warzyw oraz mleka w diecie dzieci

- podkreślenie właściwości zdrowotnych codziennego picia odpowiedniej ilości wody

- zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania

- budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk

- nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk

- zapoznanie dzieci z tematem bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych

- rozróżnianie dymów, ich źródeł oraz właściwości niekorzystnych dla zdrowia

Więcej ...
 

PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
(29.11.2017)


W dniu 29.11.2017 r. przeprowadzono akcje profilaktyczne promujšce zdrowy styl życia, styl życia bez używek:

Więcej ...
 
Wszystkie wiadomości ...

Walidacja strony: XHTML 1.0, CSS. Kontakt: informatyk.